IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Galandir Althais

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Galandir Althais
avatar
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 2

Doświadczenie : 7

PisanieTemat: Galandir Althais   Nie 17 Mar - 17:28

Galandir Althais


Chcac swiat oszukac stosuj sie do swiata, wygladaj jako kwiat niewinny,
ale niechaj pod kwiatem tym waz sie ukrywa.


Aktualne Dane

Wiek, Profesja I Zamieszkanie
245 lat, ogólna, Elengard - Lethias, dwór niedaleko miasta Evendell
Wzrost I Budowa Ciała
183 centymetry, sylwetka smukła, wyprostowana
Kolor Oczu I Włosów
Tęczówki szare, blond włosy
Znaki Szczególne
brak
Iluzja, Obycie
40 ∥ 60Usposobienie

Galandir jest ostatnim pozostałym przy życiu dzieckiem Ilythii oraz Elendria, wywodzących się z dumnego, arystokratycznego rodu. Ostał się przy życiu wyłącznie dlatego, że jako jedyny nie zagłębiał się w sztukę walki w takim stopniu jak pozostali jego bracia i tym samym nie brał udziału w żadnej z wojen. Nie oznacza to jednak, że nie umie on władać bronią, gdyż dobrze radzi sobie w pojedynkach, jednakże nie przykłada do tego zbyt dużej wagi.
Elf jest istotą niezwykle dumną, czasem może nawet aż nazbyt, nawet jak na standardy jego rasy. Ma jednak powody do dumy, bowiem jego ród jest jednym z najstarszych, najbardziej szanowanych. Większość życia spędził na dworze, na wylot znając zasady etykiety, obycia towarzyskiego. Jest dobrym mówcą, nadawałby się na dyplomatę, gdyby tylko jego dumna i pewność siebie pozwalałaby na ugięcie kolan przed kimkolwiek. Spokojny i opanowany, potrzeba wiele, by wyprowadzić go z równowagi. Nie wybucha gniewem kiedy tak się jednak stanie, zwykle obmyśla rodzaj kary, która najczęściej dotyka delikwenta po jakimś czasie, gdy straci czujność oraz zapomni o całym incydencie. W ten sposób Galandir pokazuje, że on pamięta i dana osoba powinna mieć się na baczności, jeżeli nie chce w przyszłości mieć w nim wroga. Chociaż jego ród jest wpływowy a on sam ma posłuch wśród innych szanowanych rodzin, nigdy nie wybił się z ambicjami poza swój obecny stan, mimo iż chodziły słuchy, że ród Althais mógłby rządzić królestwem elfów. Jest jednak zdania, że tron Elionu należy się jego rasie i przypomina o tym za każdym razem, gdy bierze udział w dyskusjach na temat innych królestw.
Galandir nosi tytuł Eshir'Lethias, w mowie wspólnej można to przetłumaczyć jako "Pan Lethias", jako właściciel pokaźnego dworu oraz okolicznych ziem, niedaleko miasta Evendell. Jako pan dworu jest stanowczy jednakże sprawiedliwy. Nagradza dobrze wykonaną pracę, surowo karze błędy i występki przeciw niemu lub jego gościom. Jest jednak szanowany, dzięki czemu nigdy nie doszło do większego zamieszania na jego ziemiach.
Rozważny i pomysłowy. Nie kwestionuje wyboru na władczynie młodej elfki, jednakże nie pochwala niektórych z jej zachowań oraz zrzucania odpowiedzialności na inne osoby, w głównej mierze doradców, którzy mają z nią urwanie głowy.

Minione Dzieje

Galandir był czwartym, ostatnim synem, jakiego zrodziła Ilythia z domu Althais. Był czwartą dumą rodu, która niedługo dołączy do swoich braci w walce o dominacje, w walce o tron Elionu, na którym zasiądą dumne elfy i raz na zawsze położą kres pladze, którą są inne rasy i ich żałosne próby zagarnięcia władzy. Był czwartym spośród braci, który, gdy dorośnie, pokaże potęgę ich rasy, wdepcze w ziemię każdego, kto stanie mu na drodze. Nikt nie zdołałby umknąć przed jego ostrzem. Byłby zwycięzcą. Byłby..
Elf zdecydował jednak inaczej, widział jak w boju giną jego bracia, młodzi, pełni wigoru, planów. Każdy z nich mógłby osiągnąć znacznie więcej, gdyby nie zginęli w tak bezsensowny sposób. On sam nie chciał tak skończyć. Mimo, że brał lekcję fechtunku, nigdy nie ruszył na front. Zdecydowanie lepiej władał językiem wśród reszty arystokracji, niż mieczem, którego sprawnością we władaniu, nigdy nie dorównałby słowom i czynom, jakie zapewniły mu pozycję i szacunek w królestwie. Galandir w wieku 120 lat, żył dłużej niż jego trzej bracia razem wzięci, osiągnął też o wiele więcej niż każdy z nich. Przewyższał nawet swojego ojca, który z czasem pogodził się z myślą, że jego syn więcej dobrego zrobi tu na miejscu, niż poza ojczyzną, z mieczem w dłoni. Dlatego też zaczął wspierać Galandir'a na wszelki możliwy sposób, zapewniając mu wszystko czego potrzebował. I tak elf uczył się etykiety dworskiej od najznamienitszych arystokratycznych nauczycieli, dyplomacji od królewskich dyplomatów. Czytał wiele ksiąg, zgłębiał wiedzę z różnych dziedzin. Nigdy nie osiągnął jednak poziomu wiedzy, który zapewniłby mu miejsce pośród wielkich uczonych. Nigdy jednak tego nie pragnął, chciał jedynie wiedzieć tyle ile jest to konieczne, na tuziny tematów, aby móc rozwijać swoje wpływy oraz zyskiwać coraz większy szacunek dla rodu. Nie zapomniał jednak o lekcjach fechtunku, na które uczęszczał regularnie. Twierdził, że lepiej być przygotowanym do obrony, niż stać bezczynnie i pozwolić się pobić bez próby walki.
W wieku 230 lat pochował zmarłych rodziców, budując im grobowiec w ogrodzie rodzinnego dworu. Sam z kolei przyjął miano Pana dworu i głowy rodu, pozostając ostatnim elfem z nazwiskiem Althais.

Inne Informacje

♣ Uzależniony od wywaru z kwiatów Eribisa, który to ma działanie odprężające i lekko halucynogenne.
♣ Nie pija zbyt wiele trunków wysokoprocentowych, gdyż zaćmiewają umysł oraz połączone z wywarem, mają silnie negatywny skutek, który może skończyć się tragicznie dla organizmu.
♣ Mówi się, że szykuje się do objęcia władzy wśród elfów. On sam nie komentuje tych plotek, pozostawiając tym samym miejsce na mnożące się pytania i wątpliwości.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Myrcella Ellyrien
avatar
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

PisanieTemat: Re: Galandir Althais   Nie 17 Mar - 19:50

Akceptacja
................................................


Teraz możesz założyć mieszkanie we właściwej osadzie podlegającej pod ziemie twojej rasy. Nie zapomnij pierw sprawdzić w spisie, gdzie obecnie mieszka twój gatunek, być może zostaliście podbici i niestety obecnie przebywacie na ziemi niczyjej! Stwórz również relacje, pocztę, ekwipunek, wybierz pracę, by zarabiać i zacznij grać w fabule!
▬▬ Miłej Gry! ▬▬

∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴

Nothing is real or a lie; it all depends on the color of the glass you're looking through. A lie can be halfway round the world before the truth has got its boots on.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Galandir Althais

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elion  ::  « Postacie » :: Elfy-