IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Pustynny Oddech

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Pustynny Oddech
avatar
Inny
Profesja : Wojownik
Liczba postów : 11

Doświadczenie : 11

PisanieTemat: Pustynny Oddech   Sob 9 Mar - 17:48

Pustynny Oddech
Pokój nawet niesprawiedliwy jest
pozyteczniejszy niz naj­spra­wied­liw­sza wojna.


Aktualne Dane

Wiek, Profesja I Zamieszkanie
50 lat, wojownik, brak (docelowo jedna z frakcji bądź wolny strzelec)
Wzrost i budowa ciała
220 centymetrów i 120 kilogramów
Kolor oczu i włosów
żółte ślepia, brak owłosienia
Znaki szczególne
ciało nierównomierne obrośnięte płytami
WYTRZYMAŁOŚĆ | SIŁA
70 ∥ 30Usposobienie i wygląd

Pustynny Oddech jest typem zatwardziałego bojownika. Nie wdaje się w dyskusje, nie szuka poparcia i dba jedynie o własny interes. W towarzystwie bardzo rzadko zabiera głos, choć cechuje go trafność wypowiedzi.
Liczy na siebie, ale nie ignoruje korzyści płynących z współpracy. Nie odrzuci pomocnej dłoni i pozostanie lojalny wobec sprzymierzeńców - pochodzi z krain, gdzie dotrzymywanie własnych umów stanowi cenną walutę. Łatwo dojść do tego, co robi z wiarołomcami. I nie bywa przy tym delikatny. Pustynny Oddech nigdy taki nie bywa.
W walce jego wojowniczy charakter odkrywa drugą stronę. Jaszczurolud nierzadko analizuje przeciwnika, próbuje dojść do jego słabych punktów i taktycznie planuje każde swoje posunięcie. Wielu nieostrożnych śmiałków poległo z nim w walce tylko dlatego, iż wzięli Pustynne Ostrze za jaszczurkę bez mózgu. To właśnie aspekt osobowości, który w sobie lubi - potrafi zaskakiwać.
Nie wyrobił sobie zdania na temat innych rozumnych ras, jednak ma wobec nich spore oczekiwania. Szczególnie wobec jednostek zdolnych do rozrodu; chciałby dać swojemu potomstwu możliwie najlepszą krew. Jaszczuroludzi nie rozróżnia się na samców i samice, dostosowują swoje organizmy do partnera, jego płci i rasy. Podczas spółkowania nie dochodzi jednak do krzyżowania ras, ze związków zawsze powstaje jaszczurolud w czystej postaci.

Pustynny Oddech jest jaszczuroludem, przypomina skrzyżowanie człowieka i gada. Jak każdy przedstawiciel swojego gatunku liczy sobie ponad dwa metry wzrostu i blisko stu kilogramów cielska pokrytego lśniącymi łuskami złotej barwy. Płytki te nie pokrywają go równomiernie, jedna bywa większa i różna kształtem od drugiej, chociaż każdą cechuje spora wytrzymałość.
Nie pokrywa go włosie. Ma wielki, kwadratowy pysk o żółtych jak słońce ślepiach i wygiętych w łuk brwiopodobnych błonach, które nadają jego twarzy groźnego wyrazu. Wysunięta szczęka kryje w sobie cztery rzędy długich i ostrych jak brzytwa kłów, które tylko czekają, aż Pustynne Ostrze zatopi je w czyimś gardle.
Mięśnie jaszczuroluda w dużej mierze przypominają te człowiecze, chociaż zdają się być bardziej rozwinięte, szczególnie w kończynach. Nie jest to jednak kwestia treningowego doświadczenia, a genetycznych predyspozycji.

Minione Dzieje

Pustynny Oddech pochodzi z jałowych krain Dellgraftu, gdzie został poczęty w bogatym jaszczurzym klanie bojowników. Nie dziwota, że trzymania oręża uczono go od najmłodszych lat - przez trwający dziesiątki lat okres zbierał doświadczenie bojowe i liczne blizny, jak gdyby na potwierdzenie tego faktu.
Dellgraft jest krainą o niewielkich zasobach naturalnych, a co za tym idzie - każda racja pożywienia jest tam na wagę złota. Niewiele ras znalazło schronienia na tych terenach, przetrwały tylko te najlepiej przystosowane, w tym właśnie jaszczuroludy. Jako wojownik jednego z silniejszych klanów, Pustynne Ostrze od małego walczył o pożywienie dla swoich. To uczyniło z niego zatwardziałego w boju wojownika, który dla kawałka mięsa był w stanie rozerwać na strzępy pozornie niewinnego człeka. Zwykł nazywać takie incydenty kwestią doboru naturalnego.
Pustynny Oddech męczył jednak taki styl życia, gdzie o każdą rację żywnościową trzeba było walczyć do upadłego. Czasami koszt energii wydanej na polowanie przewyższał energią zdobywaną po posiłku, co jaszczurolud zauważył jako jeden z nielicznych w swoim otoczeniu. Jako pięćdziesięcioletni jeszcze młodzik, a należy wspomnieć, iż jaszczuroludy porafią dożyć trzystu lat, postanowił wyruszyć za Dellgraft, by zobaczyć, jak z kwestią żywieniową radzą sobie nacje graniczne. Był silny, co w klanie stanowiło kwestię kluczową; nikt nie odważył się zabronić mu czegoś podobnego. Niemniej, zdziwienie i nienawiść, które za sobą zostawił, spaliło Pustynnemu Ostrzu wszystkie mosty powrotne. Wiedział jednak, że podróż tego rodzaju może być pierwszą i jednocześnie ostatnią, w jaką się wybierze.


Inne Informacje

♣ Do spółkowania potrzebuje osoby dowolnego gatunku i dowolnej płci, organizmy jaszczuroludów dostosowują się do organów partnerów seksualnych.
♣ Pochodzi z bardzo cenionego rodu jaszczuroludów, można powiedzieć, że niemal królewskiego. Swego czasu zajmował w nim bardzo wysoką pozycję.
♣ Nie zna żadnego z języków używanych w Elionie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Myrcella Ellyrien
avatar
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

PisanieTemat: Re: Pustynny Oddech   Sob 9 Mar - 18:14

Akceptacja
................................................


Teraz możesz założyć mieszkanie we właściwej osadzie podlegającej pod ziemie twojej rasy. Nie zapomnij pierw sprawdzić w spisie, gdzie obecnie mieszka twój gatunek, być może zostaliście podbici i niestety obecnie przebywacie na ziemi niczyjej! Stwórz również relacje, pocztę, ekwipunek, wybierz pracę, by zarabiać i zacznij grać w fabule!
▬▬ Miłej Gry! ▬▬

∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴

Nothing is real or a lie; it all depends on the color of the glass you're looking through. A lie can be halfway round the world before the truth has got its boots on.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Pustynny Oddech

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elion  ::  « Postacie » :: Poboczne Rasy-