IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Opisy profesji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Myrcella Ellyrien
avatar
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

PisanieTemat: Opisy profesji   Sro 27 Lut - 18:17Opisy Profesji
Żeby odnieść prawdziwy sukces, trzeba stać się mistrzem w swojej dziedzinie. Mieszkańcy Elion trudnią się wieloma pracami, a królestwo oferuje każdemu możliwość wybrania odpowiedniej dla siebie życiowej ścieżki. Wszyscy wielcy tego świata należeli jednak zawsze do jednej z siedmiu głównych profesji i bynajmniej nie byli to rolnicy czy kupcy. Wyszkolenie się zajmuje zazwyczaj długie lata i obciążone jest ogromnym wysiłkiem i wkładem pracy. W Elion naukę podejmować można w różnego rodzaju akademiach, często szkolących równocześnie kilka ras; niektórzy edukację odbierali w domu, od członka rodziny o takiej samej profesji. Inni zgłębiali wiedzę i poszerzali swoje umiejętności we własnym zakresie. A zatem – kim chcesz się dziś stać?Bard

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Muzyka

Jaki byłby ten świat, gdyby nie było osób śpiewających o wszystkich powyższych? Bardzi umiłowali sobie tylko jedną dziedzinę życia – sztukę. Nie biorą czynnego udziału w bitwach, poza śpiewaniem zagrzewających do boju pieśni, które w magiczny sposób wypełniają serca nadzieją, umysły jasnością, a ramiona siłą. To artyści, specjalizujący się w pisaniu pieśni i przygrywaniu do nich na lutni, bądź fletach; są również wspaniałymi malarzami, uwieczniającymi historyczne sceny z życia krainy Elion. Są bardzi, którzy tak wielce rozkochują w sobie innych, że wojownicy płaczą ze wzruszenia, obejmując równie zasmarkanych magów i kołyszą się z kuflami, śpiewając wraz z bardem, gdy zabójcy i kapłani tańczą ze sobą przytuleni. Są ostoją, do której wraca się zawsze po bitwie, największym źródłem rozrywki w karczmie, cenionymi szerzycielami najpiękniejszej dziedziny życia. Są tacy, którzy kpią z bardów i ich zamiłowania, ale oni nie słuchają, zbyt pogrążeni w cudownej melodii, płynącej z ich harf.


Mag

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Zaklęcia

Nie wszyscy rodzą się z wielkim talentem magicznym, ale każdy kto go posiada, może odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności. Oczywiście o ile ma na to fundusze. Jedynie posiadacze wielkich talentów nie potrzebują dużo pieniędzy na szkolenie. Obecnie każda rasa ma maga w swoich szeregach. Nie sposób jest ogarnąć tak wielką wiedzę na temat magii, dlatego ludzie wybierają swoją specjalizację. Najbardziej pożądani w armii oraz przy władcy są magowie bitewni, którzy znają potrafią siać ogromne spustoszenie swoimi czarami, atakując wszystkimi czterema żywiołami, błyskawicami. Ich magia obronna to fundamentalny czynnik stanowiący tarczę dla samych siebie jak i przedstawicieli innych profesji podczas wojen. Ci którzy unikają jakiejkolwiek przemocy i pragną jedynie pomagać innym są nazywani kapłanami. Przeważnie, rzecz jasna, ograniczają się tylko do wspomagania w obrębie swojej własnej ludności, ale ogółem cechuje ich właśnie chęć pomagania. Są niezwykle przydatni, gdyż ich zaklęcia leczące potrafią czasem w mgnieniu oka zasklepić rany i napełnić innych wigorem na nowo. To oni też często są mieszkańcami świątyń, pełni duchowego oparcia dla kogokolwiek. Są zazwyczaj uwielbiani przez lud i pomimo różnych charakterów, postrzegani są niczym święci. Ostatnią kategorią są nekromanci, którzy są odwrotnością kapłanów. Ludzi na ogół boją się ich siły i mroku. Zwykle nie są tolerowani, chociaż mniej ostrożni władcy potrafią docenić ich wiedzę. Od wieków próbują stworzyć armię umarłych i znaleźć lek na śmiertelność. Póki co mogą komunikować się ze zmarłymi, znają mroczniejsze niż inni zaklęcia oraz podobno chwilowo obudzić zwłoki...


Kurtyzana

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Zdolność zaspokajania

W Elionie oczywiście mamy przedstawicieli, ponoć jednego z najstarszych zawodów, czyli prostytutki. Nawet anielskie elfy, czy zakochani w swojej rasie potomkowie smoków, trudnią się tym, „haniebnym” zajęciem. Od dawna kobiety, jak i mężczyźni, widzą jaki łatwy i dość szybki zarobek przynosi prostytucja. To one wysłuchują zwierzeń arystokratów, pocieszają wojowników przed bitwą oraz łagodzą obyczaje w łóżku (lub wręcz przeciwnie) złodziei. Za konwojem maszerującego wojska, każdej z ras można zobaczyć zazwyczaj parę namiotów, dzięki którym za większą lub mniejszą zapłatę, można odpocząć od trudów walki. Chociaż zazwyczaj mało poważane, co piękniejsze osiągają znacznie więcej. Często wygnane z kraju osoby, muszą szukać szczęścia w innych krainach, a to jedna z nielicznych możliwości pozostania wśród innej rasy. Tutaj liczy się doświadczenie, szczególnie, że rasy długo się starzeją, można je szybko nabyć. Jeśli ładna dziewczyna urodziła się w źle prosperującej rodzinie, albo chłopak stracił majątek, czemu nie wykorzystać własnego ciała? Później może przecież skończyć w królewskich sypialniach, jako kochanek i doradca władcy swojej rasy.


Lowca

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Łucznictwo

Obok ciebie coś przemyka szybko, niemal niezauważalnie, niczym strzała. I dowiadujesz się, że to był łowca dopiero z kolejną chwilą – gdy właśnie strzała przeszywa twoje ramię, trafiając bezbłędnie w miejsce przeznaczenia. Łowcy są bardzo cenieni w armii – zazwyczaj wysyłani są na misje zwiadowcze, by zorientować się, gdzie stacjonuje wróg. Ich niebywała szybkość jest wręcz niewytłumaczalna, ale najwyraźniej każdy łowca ma do tego wręcz wrodzone predyspozycje, nawet łowca ludzki. Pierwsi łowcy byli swoistym fundamentem cywilizacji, gdyż oni najszybciej i najskuteczniej potrafili zdobywać pożywienie. Teraz ze zwierząt przerzucili się na przedstawicieli innych ras. Biada temu, kto nie dostrzeże czającego się w konarach drzew łowcy, napinającego strzałę na łuku... albowiem oni nie mają w zwyczaju chybiać. Ich zdolności strzeleckich nie przewyższa żadna inna profesja.


Ogólna

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Obycie lub Zaradność

Nie każdy w Elionie przez większość swojego życia szkolił się w konkretnej profesji. Są też tacy, którzy posiadają jedynie ogólne wykształcenie, które najczęściej otrzymali w swoich domach. W zależności od statusu - od rodziców, bądź zatrudnionych opiekunów i nauczycieli. Jest to grupa zarówno osób z bardzo dobrych rodzin, którym przeważnie nie chciało się po prostu dalej szkolić, jak i znaleźć można tu takich, którzy to nie posiadali odpowiednich funduszy, bądź wciąż się nie zdecydowali kim właściwie chcieliby zostać. Osoby lepiej urodzone podczas zdobywania ogólnego wykształcenia, kładziony mięli nacisk na dobre wychowanie, najważniejszą wiedzę i ogólne obycie. Ci, którzy nigdy nie mogli pochwalić się bogactwami, uczyli się bardziej przyziemnych spraw, jak posługiwanie różnymi narzędziami, dla nich najważniejszym było zdobycie ogólnej życiowej zaradności.
Ps. Osoby wybierające tą profesję muszą wybrać, czy ich postać uczyła się obycia czy zaradności.


Uczony

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Wiedza

Kiedy każda rasa zaczęła się osiedlać na własnych terenach, tworzyć nowe, prosperujące państwo, potrzeba były osoby, którzy tym wszystkim pokierują. Z czasem zaczęła rozwijać się nauka. Zaś pilnie poszukiwane były osoby znające się lepiej… w zasadzie na wszystkim. Poczynając od astronomii, przez sztukę dyplomacji, aż po znajomość taktyczną w bitwach. Uczeni muszą szkolić się w każdej dziedzinie życia. Z jednej strony są zatopieni w swoich księgach pełnych skomplikowanych rachunków bądź szczegółowej historii ras, z drugiej muszą często wychodzić z ponurych bibliotek, by poznawać samemu naturę człowieka. Uczeni mają ogólną wiedzę o wszystkim, ale każdy ma innego „konika”, czyli sprawami, o którymi najbardziej lubią się zajmować. Wszyscy też znają duża ilość języków. Oczywiście trudno jest opanować bardzo dobrze mowę każdej rasy, ale wraz z doświadczeniem uczeni znają ich coraz większą ilość. To część niezbędnej dla ich zawodu wiedzy.


Wojownik

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Siła

Wojownicy eliońscy budzą respekt we wszystkich Siedmiu Krainach. Ich niebywała siła i zdolności w posługiwaniu się bronią są wręcz legendarne. Zazwyczaj noszą oni ciężki oręż – bardzo wytrzymałe zbroje i ostre jak brzytwa dwuręczne miecze, ciężkie młoty czy topory. Szczególnie ród ludzki może pochwalić się wspaniałym asortymentem zbrojeń, po zajęciu krainy krasnoludów i przejęciu całego ich imponującego dorobku. Wojownicy są niemal niepokonani w bezpośrednim starciu, są jak tytani. Wielu rycerzy z historycznych bitew zostało bohaterami swojego ludu, stawia się im pomniki, a bardzi śpiewają o nich pochwalne pieśni. Niektórzy wybierają tę drogę, by chronić swoją rasę, inni z chęci zemsty, kolejni przyciągani pozornie łatwą sławą i bogactwem. Stanowią główny, najważniejszy tron armii i są decydującym ogniwem w bitwach o ziemie... właściwie w jakichkolwiek bitwach.


Zabójca

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Siła

Asasyni są niebywale dumni ze swojej profesji. Sztuka zabijania, którą opanowali, zupełnie różni się od bezpośredniego starcia wojowników. Zabójcy często spędzają tygodnie nad swoimi morderstwami, często zlecanymi odgórnie przez ich władcę. Potrafią przenikać przez różne struktury, śledzić swoją ofiarę, przy okazji zdobywać cenne informacje, dowiadując się o planach strategicznych, by na koniec uderzyć w główny cel. Są specjalistami w posługiwaniu się bronią jednoręczną, miłują się w ostrych jak brzytwa sztyletach. Pozostają w cieniu, nie działając w sposób jawny i spektakularny. Poruszają się bezszelestnie, a ich kroki często mylone są z szelestem liści; jedyny problem w tym, że liście nie zakradają się od tyłu i nie podrzynają sprawnym ciosem gardła. Są ucieleśnieniem tej subtelnej, nieznanej wszystkim części wojny. A niektórzy tylko marzą o tym, by być legendarnymi królobójcami.


Zlodziej

......................................................................................


PUNKTOWANA ZDOLNOŚĆ:
Złodziejstwo

Niektórym wcale nie zależy na zostawianiu za sobą trupów na każdej drodze – są tacy, którzy wybierają prostą drogę życiową, kierowaną chęcią wzbogacenia się. Złodzieje zazwyczaj kierują się swoim interesem, zaczynając od wykradania drobnych przedmiotów, przez złoto, jedzenie, złoto, a kończąc nawet na drogocennej biżuterii, kamieniach i, oczywiście, złocie. Niektórzy dają się przekupić za jeszcze większą ilość złota i są skorzy do współpracy z władcami, wykradając różnorakie przedmioty wrogom – najczęściej są to pilnie strzeżone artefakty, które potrafią przesądzić o zwycięstwie jednej rasy nad drugą. Zdobywają przy okazji również błyskotki dla siebie. Są mistrzami w skradaniu się, bezszelestnym i niezauważalnym przemykaniu z miejsca na miejsce, wypełniając przy okazji kieszenie rubinowymi naszyjnikami i diamentowymi pierścionkami. A one posłusznie nie brzęczą nawet, obijając się o siebie nawzajem i ocierając się o złoto. Z reguły nie są żądni krwi, tylko drogocenności – ale gdy stanie się złodziejowi na drodze i przeszkodzi w wypełnieniu misternie uknutego planu kradzieży, nie należy spodziewać się opuszczenia tego starcia ze wszystkimi częściami ciała na swoim miejscu.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Opisy profesji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Zasady i opisy genetyk
» Isolde Weston

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elion  ::  « Kodeksy »-